Hipnoterapi Anayasası

Tıbbi Hipnozla iyileşmem için aşağıdaki maddeleri anladım ve onaylıyorum ve bu sözleşmeye uyacağıma söz veriyorum.
1. Hipnozun ne olduğunu anladım.
Hipnozun uyku olmadığını öğrendim. Hipnoz, bilincimi işe karıştırmadan yaptığım her türlü eylemdir. Hipnoz olmayı istiyorum ve terapistimin dediği her şeyi eleştirmeden, yargılamadan tüm gücümle yerine getirmeyi kabul ediyorum.

2. İyileşeceğime inanıyorum. Hipnoterapi ile iyileşeceğime inanıyorum. Bu konuda yeteri kadar bilgilendim. Sorunlarımın kaynağının bilinçaltında halledilmemiş duygular olduğunu anladım ve bu sorunlarımın hipnoterapi ile ortadan kalkacağına inandım. Terapistimin iyileşme amacıyla duygularıma ulaşmak için uygulayacağı her türlü tekniği peşinen uymayı kabul ediyorum. Bu duygulara ulaşma çalışmasının otomatikman hipnoz ortamını yaratacağını öğrendim ve artık biliyorum.

3. Mucize beklemiyorum. Bugüne kadar iyileşmemiş bir sorunun hipnoterapi ile kısa sürede iyileşmesi mucize değil sadece doğru nedene doğru yöntemin uygulanmasıdır.
Tüm kalbimle iyileşeceğime inanıyorum ama bunu bir mucize olarak beklemiyorum. İyileşmenin de bir süreç olduğunu kabul ediyorum. Hipnoterapinin de diğer iyileştirme yöntemleri gibi, sabırla ve metodik olarak uygulanması gerektiğini biliyorum.  Ama tüm diğer iyileştirme yöntemlerinden daha kısa sürede sonuç verdiğini biliyorum.

4. Bunu ben başaracağım. Hipnoz olmanın ve iyileşmenin tamamen bana bağlı olduğunu biliyorum. Kendi önümde engel olmamayı kabul ediyorum. Bu anayasada belirtilen iyileşme yönünde, iyileşmek için kendimin çaba göstermesi gerektiğini biliyorum. Terapistimin beni nasıl başaracağım konusunda, doğru yönlendireceğine inanıyorum ve güveniyorum. Terapistimin benim iyileşme sürecimde hangi kademelerden hangi yöntemlerin en uygun olacağını bildiğini peşinen kabul ediyorum ve onun tekniklerini (özellikle terapi esansında ) sorgulamıyorum. Sorgularımı terapi sonrasına bırakıyorum.

5. Sorunlar benim sorunumdur
. İyileşmek için benden başka kimsenin değişmesini beklemiyorum. Tekrar ediyorum benden başka kimseden bana yardım etmesi için medet ummuyorum. Kimse için iyileşmiyorum. Sadece kendim için. Kendim için.
Ancak ben değişirsem iyileşeceğimi biliyorum, kabul ediyorum.
İyileşmenin olayları ve kişileri yeni bir çerçeveden görmek olduğunu anladım.

6. Herkesi affetmeyi istiyorum ve kabul ediyorum
Bana acı ve üzüntü vermiş yaşayan ya da ölü her kim varsa peşinen affetmeyi istiyorum. Affetmenin ne anlama geldiğini anladım ve onaylıyorum. Başkalarının bana karşı uygunsuz ve yanlış davranışlarından dolayı kendimi cezalandırmaya son vermek istiyorum. Gerçek affı sağlamak için terapistimin göstereceği her türlü yöntemi uygulamayı peşinen kabul ediyorum.


7. Kendimi affetmeyi istiyorum ve kabul ediyorum.
Geçmişte yaptığım ve yanlış olduğunu düşündüğüm tüm yaptıklarımı affetmeyi ve pişmanlıklarımdan kurtulmayı istiyor ve kabul ediyorum. Yaptığım her şeyi onaylamak istiyorum. O zamanlar elimden gelenin en iyisini yaptığımı kabul etmek istiyorum.

 

8. Kendimi gerçekten değerli hissetmek istiyorum
Bu dünyaya gelmiş her insanla eşit hak ve değere sahip olduğumu biliyorum ve böyle hissetmek istiyorum. Beni değersiz hissettiren tüm duygulardan kurtulmak için tüm olumsuz duygularımı temizlemeyi peşinen kabul ediyorum. Kimsenin benim değerimi biçemeyeceğini peşinen kabul ediyorum ve bu bakış açısına bilinçaltımın da ulaşmasını arzu ediyorum.

9. Geçmişimi onaylamak ve kabul etmek istiyorum
Kendime karşı dürüst olmayı kabul ediyorum. Sorunlarımla her ne ise yüzleşmeye ve kabul etmeye hazırım. Geçmişteki her türlü samimiyetsizliğimi de samimi olarak kabul etmeye razı ve hazırım. Geçmişimde yaşadığım hiç bir olaydan dolayı utanç, pişmanlık, acı, üzüntü kin, öfke, kırgınlık hissetmemeyi istiyorum ve bu yönde çaba göstermeye hazırım.10. Olumsuz duygularımla yüzleşmeye ve temizlemeye hazırım.
Tüm sorunlarımın kaynağının geçmişte birikmiş olumsuz duygular olduğunu anladım. Tüm bu duygularımı öncelikle kabul ediyorum.
Duygularımı hissetmeyi istiyorum. Kendime bunu bir hak biliyorum. Duyguları kolayca hissetmemenin de bir bilinçaltı koruma mekanizması olduğunu kabul ediyorum ama yine de hissetmeye hazırım ve bu yönde çaba göstereceğim. Duygularımdan kaçtıkça iyileşemeyeceğimi biliyorum. Tüm olumsuz duygularımı anlamak, bulmak ve boşaltmak arzusu ve kararlılığındayım.