Kolay Hipnoz Olma Rehberi

1. Hipnozu anlamak: Hipnozun ne olduğunu ve ne olmadığını çok iyi anlayın. Hipnoz bir sihir değildir. Sizin varlığınızın bir parçası olan zihninizi daha etkin kullanmayı öğrenmektir. Hipnoz, kendiliğinden oluşan doğal bir zihin durumudur İnsan ırkı var olduğu sürece , hipnoz vardı ve var olacak. Hepimiz, bu kendiliğinden oluşan zihin durumunu, bilmeden, farkında olmadan sürekli kullanırız. Örneğin, eğer bir TV programı ya da sinema filmi izlerken, tamamen seyrettiğinize dalmışsanız, büyük olasılıkla hipnoza girmişsinizdir. Bu hipnoz ya da hipnoz benzeri durum annenizin ya da eşinizin sizi akşam yemeğine çağırmasını, size bağırana kadar, duyamamanıza neden olur..(Reklamcılar bunu çok iyi kullanır.TV programlarını sizi hipnoza sokmak için kullanıp, siz hipnoza girdikten sonra bilinçaltınıza telkinlerde bulunarak, sattıkları malı almanızı sağlarlar.) Hipnoz, kendiliğinden oluşan doğal bir zihin durumudur. Herkes bir çok kez hipnozu yaşamıştır. Bilerek ya da bilmeden. Bu doğal oluşan zihin durumunun tipik bir örneği otoyol hipnozu olarak adlandırdığımız, araba sürerken, sürücüde oluşan oluşan dalma halidir. Bilinçaltı yola odaklıyken bilinciniz farklı düşünceler arasında gezer ve sapacağınız kavşağı geçtikten sonra uyanırsınız.

2. İnanç İyileşeceğinize inanın. Hipnoz diğer tedavilere alternatif ya da yardımcı bir yöntem gibi sunulmakla birlikte başlı başına bir tedavi yöntemidir. Hem de çok güçlü bir tedavi yöntemidir. Bu nedenle bir deneme tahtası değildir. Amerikalıların dediği gibi trying is lying. Yani denemek yalandır.İnşallah ile iyileşme olmaz. Bu nedenle “ bir deneyelim” yaklaşımını kesinlikle bir kenara koyun. İnanmak iyileşmenin yarısıdır. İyileşeceğinize inanmadan randevu almayın.

3. İyileşme arzusu  Tüm kalbinizle ve benliğinizle, hipnoz olmayı değil iyileşmeyi isteyin. Bu istek sizi kolaylıkla hipnoz olmanız için yeterlidir.

4. Kazanma arzusu Hipnoz olmak tamamen sizin arzunuza ve kontrolünüze bağlıdır. Terapist teknik direktördür. Taktikleri verir. Maçı oynayacak olan sizsiniz. Kazanma arzusunu taşırsanız kazanırsınız.

5. Sabır Tam olarak iyileşme inancınızı oluşturmadıysanız terapistinize öncelikle bunu söyleyin. İnanç sağlayıcı tekniklerle terapiye başlayın. Sadece, siz isterseniz iyileşirsiniz. İyileşmek için başkalarının ya da dünyanın değişmesini bekleyenlerdenseniz henüz hipnoz için hazır değilsiniz demektir.
 
 
6. Başarıya odaklanmak Daha önce denediğiniz tüm tedavi yöntemlerini ya da başarısız girişimleri bu tedavi sonucu için temel olarak almayın. Daha önce başarısız olmadınız. Başarmak için uygun yolu bulamadınız. Ama şimdi o yoldasınız. Zihnin 1 no;lu kuralı; zihin neyi umarsa onu gerçekleştirme eğilimine girer. Kötümser insanların başına hep kötü şeyler gelir. Başarıyı sürekli beklerseniz, onu hayalinizde canlandırırsanız sizi kimse durduramaz. Bu nedenle hem terapistiniz hem siz bu beklenti içinde olmalısınız..

7. Her sorun çözülebilir  Çözülmesi zor sorun yoktur. Sadece çözülememiş sorun vardır. Sorunun uzun süredir çözülememiş olması uygun yöntem bulunduğunda kolayca çözülemeyeceği anlamına gelmez. Unutmayın bundan yüz yıl önce çözülmeyeceğine inanılan binlerce sorun, bugün çözülmüştür. Eğer insanlar bu sorunların çözülmeyeceğine inansaydı - herkes gibi- o zaman nasıl çözülmüş olurdu? Sorunları çözenler çözüleceğine inananlardır.

8.Yöntemi anlamak Tedavi yöntemiyle ilgili anlamadığınız ne varsa tekrar tekrar sormaktan çekinmeyin. Hemen hipnoz olmak için acele etmeyin. Hipnozu ve tedavi yöntemini anlamak, iyileşmenin nasıl olacağını anlamak başlı başına iyileşmeyi sağlayan bir güçtür. Tedavi kısmı işin tören kısmıdır.

9. Samimiyet Kendinize karşı dürüst olun. Sorunlarınızla her ne ise yüzleşmeye hazır olun. Unutmayın her ne olduysa geçmişte oldu. Her ne olacaksa gelecekte olacak. Hem geçmiş hem de gelecek sadece hayallerimizdedir. Yüzleşmekten kaçtığımız her olay sorunu yaratan etkenlerdendir.

10. Hipnoz olduğuna ikna olmak Hipnoz olduğunuzu nasıl anlayacaksınız. Bunu hipnoz olmadan önce terapistinizden öğrenin. Hipnoz olduğunuza ikna olun. Olmadıysanız seans sırasında bunu sorabilirsiniz. Yani “ ben şimdi hipnozda mıyım ? “ diye sorabilirsiniz.

11. Sözleşmeye uymak Hipnoz siz ile terapist arasında yapılan bir sözleşmedir.
Terapist tüm bilgisini ve deneyimini sizi iyileştirmek için kullanırken sizde verilen talimatları aynen, eleştirmeden yerine getirmek için elinizden geleni yapacağınız sözünü vermelisiniz.

12. Güven Terapistinize her konuda güvenmeden seansa başlamayın. Seans içinde terapistinize güven testi yapamazsınız. Böyle bir çaba hipnoz olmanızı engeller.